O mně

Jmenuji se Petr Mutinský a je mi 22 let.

„Jsem certifikovaný trenér fitness a kulturistiky II. třídy, certifikovaný instruktor QiGongu level I a certifikovaný lektor Dornovy metody PLUS a Breussových masáží.

Krom toho již druhým rokem studuji obor Psychologie na FF UK a právě absolvuji kurz koučování a redesignu v institutu Fyziologické Socializace.“

Neustále se vyvíjím a pracuji na sobě. Zajímám se o to, kam až sahá náš životní potenciál. Mou vizí je cítit se dobře, fyzicky i psychicky, a vést spokojený a dobrý život, kde se neustále posouvám dál, pomáhám druhým, a objevuji, co nám může svět nabídnout.

Snažím se hledat způsoby, jak se posouvat, a bourat tak jakoukoli výmluvu. Proto posiluji převážně s vlastním tělem, kdykoliv a kdekoliv. 

Mou primární službou jsou online spolupráce, tréninky, sestavování tréninkových plánů, vstupní sezení a diagnostika těla.

Každý plán je individualizovaný a na míru klienta, dle jeho požadavků. Každé online spolupráce předchází osobní setkání či minimálně videohovor.

Věřím ve významné propojení mysli a těla. Proto se vzdělávám oběma těmito směry a zajímám se o co největší získání svobody, kontroly a porozumění v obou těchto oblastech.

Co se týče fyzické stránky, jsem fascinován posilováním a pohybem. Mám zkušenosti s metodami jako Ido Portal method, Fighting Monkey, s bojovými uměními jako MMA, Thaibox, Capoeira, Grappling, Kung fu, s různými typy jóg jako vinyasa, power, acro, anebo se společenskými a streetovými tanci. 

Žádnou z těchto věcí však nevyučuji. Druhé trénuji v posilování s váhami a s vlastním tělem. Snažím se druhým ukázat jak dosáhnout větší kontroly a síly a být se sebou a svým tělem více spokojený. Ukázat, že je možné cvičit kdekoliv a kdykoliv.

Ve své praxi se zabývám získáváním co největší síly a kontroly, správnými životními návyky, avšak také jak osvalené tělo dokázat zrelaxovat a uvolnit. Proto se zajímám o anatomii

Co se týče psychické stránky, studuji psychologii, absolvuji kurz koučování, jsem koučován a koučuji, zajímám se o psychologii sportu, zdraví, štěstí, psychologické koučování, pozitivní psychologii a neurofyziologii. Setkal jsem se s Philipem Zimbardem, Jaroslavem Duškem či s Danem Millmanem.

Dále obecně se otužuji dle Wim Hof metody, věnuji se kalistenice, street workoutu, parkouru, józe, spinal waves, mobilitě a flexbilitě, chodím v bosobotech či naboso, zajímám se o zerowaste, plant-based diet, a ekologičtější, udržitelnější a minimalistické žití. Krom toho se také již 5 let stravuji převážně vegansky a 12 let předtím vegetariánsky. Klienty mám jak vegany, tak nevegany. Důležité pro mě je, že se lidé chtějí posunout a já se snažím udělat maximum pro to, abych jim v těchto cílech pomohl.


„Dle mého se jednodušší život jednodušeji žije. Jde o to, převzít za svůj život zodpovědnost a tudíž i vědět, že veškeré naše činy mají následky.

To, v jakém světě dnes žijeme, si vyžaduje určitou kompenzaci, především s nástupem moderních technologií. Více než kdy jindy za historii lidstva se více hrbíme, více sedíme, méně se hýbeme a našim tělům méně věnujeme. Jelikož tyto věci někteří již odmala děláme, naše těla si tyto věci pamatují – tzn., že mají již zabudované vzorce – špatně sedět, ležet, stát, chodit, cvičit a celkově se deformovat.

Minimálně polovina populace má problémy s páteří, skoro nikdo nechodí ani nestojí správně, většina lidí není zdravá a mnoho lidí se svými těly je nespokojeno. Někteří lidé se snaží tyto problémy řešit posilováním, avšak mnozí to dělají neefektivně a ještě si přitom ubližují.

Souvisí však tyto věci jen s tělem a se zdravými návyky? Ne, je to i otázka psychiky.

Dává mi smysl, aby si člověk nejprve srovnal věci, které ho trápí, a teprve poté se začal pouštět novým směrem. Jak chcete „budovat dům“, pokud nemáte „silnou a pevnou základnu“? A především, pokud nemáte vizi – tedy představu toho, čeho chcete dosáhnout? Jak chcete stavět něco, když ani nevíte, jak to má vypadat?

Dle mého by si každý klient měl nejprve stanovit vizi. Je těžké někomu pomoci se dostat do určitého bodu, pokud sám neví, kam chce dojít. Proto je dobré si nechat srovnat páteř, klouby a kosti. Dále odblokovat zablokované části těla, cvičením spravit svalové dysbalance a na základě konzultace získat individuální plán a programming s pravidelnými konzultacemi po celou dobu spolupráce, kde bude odborný dohled.

Člověk se tak zbaví bolesti, získá větší svobodu pohybu, propojí mysl a tělo, vytvoří si k sobě samému lepší vztah, bude vypadat esteticky lépe a psychicky cítit se lépe. Klient tak bude nejenom mít hezky vytvarované symetrické svalstvo, ale bude ho i umět použít a tělem tak hýbat v prostoru takovým způsobem o jakém se mu kdysi jen snilo.

Tělo a mysl jsou to jediné, co nám doopravdy patří, a co tu s námi bude od začátku až do konce. Nevidím tak jediný důvod, proč se o své zdraví nezajímat a nevěnovat se mu. Koneckonců je to to nejcennější, co máme a kdy budeme mít.“


Mým cílem je předávat své zkušenosti druhým, ale především je samotné k akci inspirovat a motivovat. Chci, aby druzí věděli, že mají něčí podporu, že je zde někdo, kdo v ně věří, fandí jim a chce jim pomoci, jak to jen jde.

Mám vizi a jdu si za ní.

Ale co ty?

#mojevize